הרגלי צריכת הקנאביס בישראל

תחום הקנאביס הרפואי והקנאביס בפרט בשנים האחרונות בישראל עבר מהפכה שלמה, בחלק מהעולם הקנאביס אינו חוקי כלל, בישראל בשנים האחרונות חלה "מדיניות מקלה", תלוי את מי שואלים כמובן בכל הקשור לצריכת קנאביס בישראל. צרכני הקנאביס בשנים האחרונות מצביעים ברגליים(או עם הפה) ואנו רואים עלייה משמעותית מדי שנה בשימוש בתפרחת. מישהו רוצה לספר לנו מה הם הרגלי צריכת הקנאביס בישראל?

במהלך שנת 2021 – למעלה ממיליון וחצי מעשנים

כאשר אנחנו נכסים למספרים אנו רואים כי בשנת 2021 לפי סקר שנערך קיימים בישראל למעלה ממיליון וחצי צעירים המעשנים (קבוצות הגיל שנבדקו 18-40). מדובר בעלייה דרסטית משנים נוספות ואנו מאמינים כי מספר זה אף גבוה משמעותית מן המספר המצוין בסקר. כמו כן לא נכנסו שכבות גילים מבוגרות יותר.

מה הן הפעמים בהם צורכים ישראלים קנאביס?

כאשר אנחנו מדברים על צריכת קנאביס בישראל אנו רואים 2 סוגים עיקריים של אנשים: אלו שיעדיפו להשתמש בתפרחת לשם הפנאי ואלו שמשתמשים בו לצרכים רפואיים.

  • צרכים רפואיים – אלו המשתמשים בו לצרכים רפואיים משתמשים בו לאחר שקיבלו אישור לצריכת קנאביס אצל רופא וקונים אותם אצל ספקי הקנאביס המורשים השונים בצורה חוקית ובמינון מסודר. כמו כן, קיימים לא מעט אנשים אשר צורכים את הקנאביס לשם צרכים רפואיים אך עדיין לא ניתנה החלטה מסודרת בעניינים ולכן כרגע הם קונים את התפרחת יחד עם "צרכני הפנאי".
  • צרכני הפנאי – צרכני הפנאי נחשבים למרבית הצרכנים במדינת ישראל היות ורישיון לאחזקת קנאביס מקבלים אך ורק לשם צרכים רפואיים ולאחר מספר ועדות שונות. צרכני הפנאי הם צרכנים אשר משתמשים בתפרחת ללא שום אישור רפואי למטרות הפנאי – מסיבות, בירה בבר, במרפסת בסוף היום ואפילו במפגשים חברתיים סביב "הפייסל" האהוב. 

צריכת קנאביס: ברוב הפעמים לא לבד

כאשר אנחנו מדברים על צריכת קנאביס אנו מדברים על פעולה אשר נעשית ברוב הפעמים יחד עם אנשים. אנו למדים מסקרים רבים שנערכו ומן הניסיון בשטח כי רוב האנשים המעשנים קנאביס לשם הפנאי עושים זאת יחד עם חברים, יחד עם זאת גם צרכני קנאביס רפואי אוהבים לעשות זאת יחד עם מישהו(גם אם הוא לא מעשן), כאלה אנחנו הישראליים – אנשים שאוהבים חום וחברה.

דעות חלוקות בנוגע להבטחות הממשלה

קיימים היום לא מעט מעשנים, חלק בלתי מבוטל מן הרגלי הצריכה הם המחשבות סביב הצריכה – אי הפללה, הפללה, לגליזציה ושלל מונחים אחרים שמלווים את מעשני הקנאביס בישראל. כיום הדעות חלוקות אצל מרבית המעשנים, ניתן למצוא אנשים אשר מאמינים כי המדינה הולכת לכיוון של לגליזציה והכל עניין של זמן, אלו אחרים מאמינים כי מדובר בספין תקשורתי אשר בא לקנות "קולות" כל סבב בחירות מחדש. בכל אופן, יהיה מה שיהיה כל המספרים והדיבורים בחוץ מוכיחים לנו משהו אחד – הקנאביס פה כדי להישאר.

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב linkedin
LinkedIn
החזיקו חזק!
עוברים לבית המרקחת
דילוג לתוכן