"אינטליקנה שמה לעצמה יעד להיות מובילת דרך לא רק בתחומי החקלאות והרפואה; אלא גם בראייה כללית של אחריות סביבתית וחברתית"

עמותת צ'יימס ישראל

 

"…בסופו של דבר המוצר שלנו הוא תרופה ומגיע לאנשים שזקוקים לו ביום-יום; ושילוב עובדים בעלי צרכים מיוחדים בשרשרת הייצור שלנו,
היא סגירת מעגל המספקת לנו הרבה רווחה, נחת וגאווה… ואני מאמין שגם עבור אותם עובדים התחושות הן זהות.
…עובדי צ'יימס ששולבו בחברתינו, מועסקים ככל העובדים, כל אחד שובץ למחלקה אחרת לפי נתוניו ואופיו,בדיוק כפי שמתבצע בכל הליך גיוס רגיל בכל חברה."

                                                                                                                                                                                           אורי ווייס, מנכ"ל אינטליקנה

מזה 30 שנה למען שיפור איכות חייהם ושילובם בקהילה של אנשים עם מוגבלות

בכללם אנשים עם נכויות קוגניטיביות, פיזיות וחושיות, אוטיזם, נפגעי נפש ועוד. 

העמותה מפתחת ומפעילה רצף מסגרות ושירותים מקצועיים ורב-תחומיים מגיל ינקות עד זקנה בתחומי הגיל הרך, החינוך, השיקום, התעסוקה והפנאי, הנשענים על גישות מתקדמות וניתנים בפרישה ארצית לכל מגזרי האוכלוסייה ללא הבדל דת, גזע ולאום.  

העמותה הייתה הראשונה בישראל בהפעלת תכניות טיפול אינדיבידואליות, תוך מתן דגש לפרט ולא רק לקהילה; ומובילה בפיתוח שירותים חדשניים שלא היו קיימים ברצף שירותים המדינה ואומצו לאחר מכן ע"י משרד הרווחה והבריאות כחלק מסל השירותים הרשמי. 

תחום התעסוקה בעמותה

עמותת צ'יימס ישראל מספקת רצף של שירותי תעסוקה לאנשים עם מוגבלות בגילאי 21+ – מתעסוקה מוגנת, תכנית לימודים והכשרה ועד שילוב וליווי בתעסוקה בשוק החופשי. שירותי התעסוקה מותאמים לצרכיו, ליכולותיו ולרצונותיו של מקבל השירות, תוך מתן הזדמנות למימוש זכויותיו האישיות והחברתיות.

האופציות לתעסוקה מגוונות: וביניהן תעסוקה נתמכת בשוק החופשי, כמו בפורמט של "אינטליקנה": שעוסקת בהכשרה, השמה וליווי אנשים עם מוגבלות בשוק החופשי, במפעלים ועסקים פרטיים וממשלתיים, בהשמה פרטנית או קבוצתית. התוכנית מותאמת לכל אדם באופן אינדיווידואלי בהתאם ליכולותיו ורצונותיו ובהתאמה מרבית לדרישות התפקיד.

עמותת צ'יימס ישראל מאמינה כי עבודה היא מקור סיפוק חיוני לכל אדם וכי לכל אדם הזכות לממש את הפוטנציאל שלו בשוק העבודה ולתרום לקהילה בסיוע ההתאמות האינדיבידואליות הנדרשות.

החזיקו חזק!
עוברים לבית המרקחת
דילוג לתוכן